ΦόρουμΦόρουμ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Νεο setup κιχλιδες!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
billys_7
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Τόπος : καλαματα

ΔημοσίευσηΘέμα: Νεο setup κιχλιδες!   Σαβ Απρ 25, 2015 9:36 pm

Μετα απο χρονια με κοινωνικο ενυδρειο ηρθε η ωρα για νταμαρι Very Happy . Το ενυδρειο που εχω ειναι το ριο 180. απο φιλτρα εχω το εσωτερικο και το EHEIM professionel 3 2073 (εχει αλλαχτει κεφαλη 1250l/h).Επισης εχω βαλει controller eliwell για ελεγχο θερμανσης-ψυξης.  Απο ψαρια λογω λιτρων θα τα labidochromis caeruleus. Σκεφτομαι να ξηλωσω το εσωτερικο φιλτρο και να το κρατησω για ωρα αναγκης. Θα βαλω φελιζολ στον πατο το οποιο πρεπει να το κολλησω με σιλικονη ? Τις πετρες που θα βαλω πρεπει να ακουμπανε στην πλατη του ενυδρειου? πρεπει να φτιαξω 2 στοιβες απο πετρες αριστερα και δεξια η κ μια μεγαλη στοιβα απο την μια μερια φτανει? Ποσα κιλα περιπου πετρες θα χρειαστω? Περιμενω συμβουλες-προτασεις Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 2402
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεο setup κιχλιδες!   Κυρ Απρ 26, 2015 6:56 pm

Καλη αρχη φιλε μου!
το φελιζολ δεν χρειαζεται να το κολλησεις,θα βαλεις πρωτα το φελιζολ στον πατο και μετα τις πετρες (οποτε δεν θα κουνιεται και το φελιζολ) και στο τελος θα ριξεις την αμμο!
Οι πετρες δεν πρεπει να ακουμπανε στο τζαμι!το νταμαρι μπορεις να το φτιαξεις ενιαιο αλλα και σε δυο στοιβες αλλα αυτο θα το δεις μετα απο τις δοκιμες που θα κανεις!Οσο για το κιλα ειναι αναλογως τι πετρα θα βαλεις,τι ογκο εχει η καθε πετρα.το θεμα ειναι να εχεις οσο γινεται περισσοτερες και σε διαφορετικα μεγεθη για να μπορεις να παιξεις στο στησιμο αλλα και να μην ξεμεινεις και ξανατρεχεις για πετρες!

Νεο setup κιχλιδες!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ενυδρειο 63 λιτρων-altolamprologus compressiceps sumbu
» Π.ενυδρειων full set up
» Νεο setup με Labidochromis caeruleus
» Νεο Setup για κιχλιδες
» Δυναμική επιστροφή με Tανγκανικα setup

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: