ΦόρουμΦόρουμ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Τόπος : Α. Γλυφάδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τρι Ιουλ 29, 2008 10:13 pm

....και εκεί που χάζευα τα ερωτοτροπήματα των Ps Acei μου, βλέπω το παρακάτω......

...ένα νεογνό Yellow Labάκι, να κάνει τσάρκα στις άλγες.... Twisted Evil

Το θέμα είναι ότι δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι είχα έγκυο Labίνα Sleep και ξαφνικά χθες είδα ένα μωρό.
Δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλα μιας και όσο προσπάθησα να δω δεν κατάφερα τίποτα, λόγω του ότι έχω κάνει το νταμάρι με πολλές σπηλιές και κατακόμβες, με κάποιες να μην φαίνονται απο καμία πλευρά του ενυδρείου.

Αρχικά ρίχνω λίγο baby-food σε πούδρα και βλέπουμε.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Moutralewn στις Πεμ Σεπ 18, 2008 7:07 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
lingistis
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 382
Τόπος : ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τρι Ιουλ 29, 2008 10:17 pm

Μπράβο cheers cheers
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://bumblebeegr.blogspot.com/
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 1054
Τόπος : Αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τρι Ιουλ 29, 2008 10:23 pm

καλως τα δεχτηκες.. lol!

σιγουρα θα υπαρχουν και αλλα..εχεις αρκετες μικρες σπηλιτσες και εσοχες μετις πετρες σου.. Wink μολις μεγαλωσουν λιγο και αρχισουν τις τσαρκες θα μετρησεις και αλλα σιγουρα.. cheers cheers

η αγαπημένη μας ομάδα...REMAL MADRID
Teo
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 134
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τρι Ιουλ 29, 2008 10:25 pm

cheers cheers cheers Μπράβο!!Είναι πολύ όμορφο φτου φτου!! Wink
zeroboy
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 76
Τόπος : Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τρι Ιουλ 29, 2008 10:42 pm

Μπράβο άψογος cyclops
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.ubuntu-gr.org/
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τρι Ιουλ 29, 2008 10:53 pm

ΑΑΑΑ..ξαχασα..
σχετικα με την τροφη..μπορεις επισης να τριβεις λιγο με το χερι σου την τροφη που δινεις στα μεγαλα και να την ριχνεις προς τα σημεια που ξερεις οτι κρυβονται..καλυτερα να μαθουν να τρωνε οτι θα τρωνε και μετα απο τωρα.. Wink
αλλα γενικα μην σε πολυαγχωνει το αν τρωνε..την βρισκουν την ακρη αυτα..και απο οτι ξεφευγει απο τα μεγαλα τρεφονται και απο την αλγη.. Very Happy

Kisifer
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 95
Τόπος : Αλεξανδρούπολη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τρι Ιουλ 29, 2008 11:06 pm

Πανέμορφο το Yellowλαμπάκι...άντε με το καλό να δεις και άλλα.
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Αριθμός μηνυμάτων : 1312
Τόπος : Χανιά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τετ Ιουλ 30, 2008 12:06 am

Μπράβο!

http://imichalfishphotos.blogspot.com//
Ηλίας
lingistis
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 382
Τόπος : ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τετ Ιουλ 30, 2008 8:40 pm

Giannis-malawi έγραψε:
αλλα γενικα μην σε πολυαγχωνει το αν τρωνε..την βρισκουν την ακρη αυτα..και απο οτι ξεφευγει απο τα μεγαλα τρεφονται και απο την αλγη.. Very Happy

Έτσι είναι!!

Σε λίγες μέρες με το που θα ταΐζεις, θα τα βλέπεις να βγαίνουν και αυτά από τις κρυψώνες τους και να δοκιμάζουν τα πάντα... εγώ όμως ρίχνω και λίγο Baby Food τις Tetra παράλληλα με τις τροφές για τα μεγάλα Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://bumblebeegr.blogspot.com/
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τετ Ιουλ 30, 2008 9:56 pm

lingistis έγραψε:
Giannis-malawi έγραψε:

Έτσι είναι!!

Σε λίγες μέρες με το που θα ταΐζεις, θα τα βλέπεις να βγαίνουν και αυτά από τις κρυψώνες τους και να δοκιμάζουν τα πάντα... εγώ όμως ρίχνω και λίγο Baby Food τις Tetra παράλληλα με τις τροφές για τα μεγάλα Wink

Αυτό ακριβώς κάνω κι εγώ.

Πάντως, μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποιο άλλο αλλά θα συνεχίσω το ψάξιμο.

Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Κυρ Αυγ 17, 2008 11:51 pm

Πριν μερικές ημέρες, είδα μπουκωμένη μία άλλη θυληκιά Labido η οποία είναι πολύ μικρή αλλα παρόλα αυτά μπουκωμένη.

Επίσης, χθες ο μεγάλος αρσενικός Acei, μπούκωσε την θυληκιά και είναι και αυτή μπουκωμένη τώρα.

Το πρόβλημα είναι ότι χθες προκειμένου να αφαιρέσω τα παραπανίσια αρσενικά έβγαλα όλες τις πέτρες και μετέφερα τα ψάρια σε ένα κουβά 50λιτρο, κάτι που στρέσαρε αρκετα όλα τα ψάρια, πόσο μάλλον τις εγκυμονούσες.

Φαινομενικά η Labido ήταν ΟΚ.
Η Acei, όταν την επιασα με την απόχη απο τον κουβά για να την ρίξω στο ενυδρείο, έφτυσε κάποια απο τα αυγά αλλά απο ότι πρόλαβα να δω, έχει κάποια ακόμα μέσα.

Για να δούμε...

AFRICANOS
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 213
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Κυρ Αυγ 17, 2008 11:55 pm

Ελπιζω να ειναι ολες οι μανες καλα και να δεις και αλλα μωρα καλη τυχη !
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://mario.pblogs.gr/
georgetax
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Παρ Αυγ 22, 2008 12:03 am

να σου ζήσουν φίλε μου
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Παρ Αυγ 22, 2008 12:28 am

georgetax έγραψε:
να σου ζήσουν φίλε μου

Κάτσε να δούμε πρώτα.

Οι 2 μάνες είναι εξαφανισμένες προς το παρόν.

θέλουν την ησυχία τους και την έχουν.. Very Happy Very Happy cheers cheers

Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 359

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Παρ Αυγ 22, 2008 1:07 am

Μια χαρα, με το καλο να δεις πολλες ουριτσες!
jonny
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 157
Τόπος : Αγ.Ανάργυροι-Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Παρ Αυγ 22, 2008 10:20 pm

Μακάρι να μην έχεις απώλειες και να χαρείς τα ψαράκια σου!
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Πεμ Σεπ 18, 2008 7:14 pm

Επανέρχομαι με update απο τις γέννες.....

Το μικρό Labaκι των προηγούμενων posts, εξαφανίστηκε οπότε προφανώς φαγώθηκε.

Τις προάλλες όμως, έσκασε μύτη ενά μικρούλι Acei....

Είχα δει κι άλλο ένα και εκεί που το χάζευα και προσπαθούσα να το φωτογραφήσω, έσκασε μύτη ο αρσενικός Acei και το έκανε μια χαψιά...Μπροστά στα μάτια μου!!!...Μού'ρθε να τον βγάλω έξω και να τον πλακώσω στις μάπες. Twisted Evil Twisted Evil

Κανένα άλλο ίχνος απο τα αδελφάκια τους ή απο κάποιο Labaκι, μιας και ταυτόχρονα με της Aceiνα, ήταν μπουκωμένη και μια Labινα αλλά δεν έχω βρει κάτι.

Βέβαια μιας και θα είναι πολύ μικρά ακόμη και θα κρύβονται συνεχώς, μπορεί να υπάρχει κάτι πίσω απο τις πέτρες σε σημείο που δεν μπορώ να δω.

Ίδωμεν...

Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 359

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Πεμ Σεπ 18, 2008 11:43 pm

Λαστιχο ποτισματος ειναι η σωτηρια. Εγω με τετοιο λαστιχο τραβαω τα μικρα σε ενα αλλο δοχειο με νερο ενυδρειου. Υστερα απο εκει τα βαζω σε γεννηστρα. Λιγο βανααυσο αλλα δεν μου εχει παθει κανενα τιποτα.
Η αλλη λυση ειναι συμπλεγμα απο πετρες με μικρες χαραμαδες, πυκνες βαλισνεριες για να κρυβονται και προσευχη.
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Παρ Σεπ 19, 2008 1:22 am

Μην απελπιζεσαι που δεν τα βλεπεις..Καμια φορα κανεις μερες να τα δεις και ομως καπου ειναι χωμενα..
αυτο που λεει ο Στελιος για πετρουλες μαζεμενες σε ενα λοφακι με μικρες τρυπες ειναι το καλυτερο..Στο δικο μου ακομη και οι θηλυκες το εχουν καταλαβει και οταν ειναι μπουκωμενες και πλησιαζει η μερα να τα αφησουν,ολο εκει καθονται..και σε εκεινη την γωνια τα ελευθερωνουν..

καλη επιτυχια με τα υπολοιπα φιλε μου...παντως μπορει να μην ζουν πολλα,αλλα αυτα που τα καταφερνουν μολις παρουν λιγο μπόι τα βλεπεις τελειως ανεξαρτητα..

Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....   Τετ Οκτ 08, 2008 1:02 am

Η Aceiνα είναι πάλι μπουκωμένη εδώ και μερικές μέρες.

Απο την προηγούμενη γέννα, ο πιτσιρικάς της φωτό παραπάνω έχει μεγαλώσει λιγάκι. Άλλα πιτσιρίκια απο την προηγούμενη γέννα δεν έχω δει ακόμη οπότε είναι πιθανό να έγιναν μεζές....εκτός και αν σε μερικούς μήνες δψ κάναν έφηβο να ξεπετιέται απο καμιά πέτρα απο πίσω και πάθω πλάκα.

Yellow Labs - γέννα.... γιοκ!! - Τα Acei όμως.....
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Labidochromis sp yellow πωλουνται
» eelectric yellow lab συμεριφορα
» χαρίζονται labidochromis yellow
» Labidochromis caeruleus (sp. Yellow) γεννητούρια
» labidochromis yellow μαζι με αλλα ειδη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: