ΦόρουμΦόρουμ  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

θερμοστατης jagger eheim

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ducatisti
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 24

ΔημοσίευσηΘέμα: θερμοστατης jagger eheim   Παρ Δεκ 28, 2012 10:11 pm

Χρονια Πολλα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε!!!
Γνωριζει καποιος ποσο df1( διαφορα θερμοκρασιας) ειναι ρυθμισμενος ο θερμοστατης?
Σε ενα ενυδρειο εχω κοντρολερ και το ελενχω εγω, αλλα στο καινουργιο δεν εχω βαλει ακομα και τον βλεπω και αναβοσβηνει συνεχεια...και για λογους οικονομιας βεβαια θα βαλω και σε αυτο κοντρολερ. απλα μου κανει εντυπωση γιατι η θερμοκρασια ειναι συνεχεια σταθερη δεν μεταβαλλεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης jagger eheim   Σαβ Δεκ 29, 2012 3:24 am

Μην τον φοβάσαι! Ποιο μεντέλο έχεις? Τον παλιό ή τον καινούριο?
Έτσι κάνει επειδή κρατ'αει σταθερή την θερμοκρασία στο νερό. Δεν την αφήνει να πέσει πχ 2 βαθμούς.
Αν είναι ο καινούριος είναι καλιμπραρισμένος απο το εργοστάσιο και δεν έχει αποκλήσεις. Το πολύ μισό βαθμό. Αν είναι ο παλιός μπορεί να ξερυθμιστεί και να θέλει ρύθμιση.
ducatisti
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 24

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης jagger eheim   Σαβ Δεκ 29, 2012 3:35 am

ΠαναγιώτηςCR7 έγραψε:
Έτσι κάνει επειδή κρατ'αει σταθερή την θερμοκρασία στο νερό. Δεν την αφήνει να πέσει πχ 2 βαθμούς.
Αν είναι ο καινούριος είναι καλιμπραρισμένος απο το εργοστάσιο και δεν έχει αποκλήσεις. Το πολύ μισό βαθμό. Αν είναι ο παλιός μπορεί να ξερυθμιστεί και να θέλει ρύθμιση.

Τον καινουργιο εχω με το μπλε και κοκκινο δακτυλιδι... απλα μου φαινεται ποιο οικονομικο με τον κοντρολερ.
σε 350 καθαρα λιτρα εχω τον 250αρι. Φαντασου μια μετρηση που εκανα σε μια ωρα λειτουργιας του, δουλευε στη ωρα συνολικα 42 λεπτα...μηπως θελει και δευτερο?
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης jagger eheim   Σαβ Δεκ 29, 2012 4:19 am

ducatisti έγραψε:
ΠαναγιώτηςCR7 έγραψε:

Τον καινουργιο εχω με το μπλε και κοκκινο δακτυλιδι... απλα μου φαινεται ποιο οικονομικο με τον κοντρολερ.
σε 350 καθαρα λιτρα εχω τον 250αρι. Φαντασου μια μετρηση που εκανα σε μια ωρα λειτουργιας του, δουλευε στη ωρα συνολικα 42 λεπτα...μηπως θελει και δευτερο?
Αυτόν εχω και εγώ. Πολύ καλός θερμοστάτης. Δεν νομίζω να χρειάζεσαι άλλον, γιατί φαντασου ότι τον 150ρη τον βγάζει η εταιρεία για 300 λίτρα. Οπότε με τον 250ρη πας χαλαρά. Μην σε απασχολεί. Ο θερμοστ΄της ανάβει ανα τακτά διαστήματα.

θερμοστατης jagger eheim
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» φιλτρο rio 180
» θερμαντηρας jager
» Πωλειται πακετο πατρα.
» (Malawi) 300 λίτρα
» Συμβουλες για νεο Malawi

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: